Kanal Açma Nedir? Nasıl Yapılır? Cihazla Kanal Açma

Kanal Açma Nedir? Nasıl Yapılır? Cihazla Kanal Açma

Kanal Açma Nedir? Nasıl Yapılır? 

Tuvalet, banyo ve mutfak giderleri zamanla çeşitli nedenlerden dolayı tıkanır ve sizi zor duruma sokarlar. Bu olaylar hijen faktörüde göz ününe alındığında hiç te hoş olaylar değildirler.


Bu durumlar çeşitli faktörler tarafından oluşmaktadır. Atılan büyük bezler, tuvalet kağıtları, yağlar, atılmaması gereken büyük malzemeler bunlara neden olmaktadır.

Bu artıklar zamanla borularda birikerek tıkanmalara neden olmaktadırlar. Bu tıkanıkları ilaçlı ya da tazikli sularla açmaya çalışmak çoğu zaman işe yaramaz ve daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilir.


Bu yüzden bu işi bizim gibi profesyonel firmalara bırakmakta yarar vardır.

Hatta çoğu kişi, lavobası tıkandığında bile marketten aldığı çözeltiler ile açmaya çalışır. Oysa basitçe lavobanın altını bile açtığınada tıkanan şeyleri gördüğünde bunların bu çözeltiler ile kolayca açılamayacağını anlar.

Buradan da anlaşılacağı gibi borulardaki tıkanıkları açmak uzmanlık ister ve tazikli su ve kimyasallar işe yaramaz.

Bunu bize başvurarak çok uygun ve hızlı bir biçimde halledebilirsiniz.

Unutmayın size bir telefon kadar yakınız...

Kanal Açma Nasıl Yapılır ?

Kanal açma ya da pimaş açma işlemi basitçe atık su giderlerinin tıkanıklığını giderme işlemidir.

Bizim gibi uzman firmalar kanal açma , pimaş açma işlemlerini robotik cihazlar ve kameralar sayesinde tespit ederek gerçekleştirirler.

Robot cihaz boruda ilerlenmesi sağlanır. Tıkalı noktaya geldiği zaman daha fazla ilerleyemez .Bu durumda kamera ve görüntüleme sistemi devreye girer. Sorun analiz edilerek tıkanıklığın nedeni anlaşılmaya çalışılır. Bu noktadan sonra Tıkanıklığın nasıl çözüleceği kararlaştırılır. Bazen bu robotlar sayesinde buradaki parçalar temizlenir. Bazen bu parçalar parçalanarak çıkarılır. Tabii bu işlemleri yaparken boruya zarar vememek gerekmektedir. Basitçe kanal açma işlemi bu şekilde yapılır.

Burda da çok dikkatli davranılmalı boruya zarar verilmemelidir. Aksi halde patlayan borular yüzünden, boruyu değiştirmek için duvar kırma işlemlerine kadar gidebilmektedir.

Bu istenilmeyen sonuçlardır. İşte bu sonuçların oluşmaması içim biz eğitimli uzman kişiler devreye gireriz.


Kanal açma işlemi biitkten sonra tekrar kameralar ile boru incelenir ve kontrolleri yapılır.Onay verildikten sonra işlem bitmiş olur.

Pimaş Açma Nedir ?

Lavoba ve tuvalet pis su giderlerine halk arasında pimaş denir.Bunların tıkanmasından dolayı bunları açma işlemlerine de pimaş açma denmektedir.

Bunların tıkanması evlerde , işyerlerinde, restaurant ve otellerde çok sık yaşanmaktadır. Lavoba tıkanıklarının başlıca nedenleri yağ ve saç atıklarıdır. Tuvalet pimaşlarında da daha önce bahsettiğimiz gibi tuvalet kağıtlar- büyük ve atılmaması gereken cisimler olabilmektedir.

Yukarıda anlattığımız gibi bu tıkanıklıkları açmak için pimaşa zarar vermeden uzman kişilere yaptırmak lazımdır.

Bize danışmadan karar vermeyiniz.